Mākslas terapija dod iespēju ieskatīties cilvēka iekšējā pasaulē.
Mākslas terapijā tiek izmantota gan saruna, gan bezvārdu komunikācija - “māksla”. Tas var būt īpaši palīdzoši, ja cilvēkam ir grūti verbalizēt savu pieredzi, savu iekšējo pasauli. Bet arī tad ja, šādu grūtību nav, māksla palīdz paskatīties uz sevi un apkārtējo pasauli no citiem skatu punktiem.
Mākslas terapija notiek drošā un atbalstošā vidē profesionāla mākslas terapeita klātbūtnē.
Terapija tiek mērķtiecīgi organizēta un terapijas process tiek vadīts atbilstoši Latvijā apstiprinātām medicīniskajām tehnoloģijām, pierādījumos balstītā praksē, pielāgojot terapiju katra klienta vajadzībām, vēlmēm un iespējām.
Anete Šulce, sertificēta mākslas terapeite
(Ārstniecības personas ID 22630051178)
Rīgas Stradiņa universitātē ieguvusi maģistra grādu veselības aprūpē (2019), zināšanas regulāri papildinājusi dažādās apmācībās, konferencēs, semināros un lekcijās.
Kā mākslas terapeite strādājusi psihiatriskajā klīnikā, dažādos sociālos projektos un privātpraksē ar pieaugušajiem un bērniem, grupās un individuāli.
Pieredze darbā ar klientiem, kuri saskārušies ar visadažādākajām grūtībām: trauksmi, depresiju, izdegšanu, ēšanas traucējumiem, obsesīvi kompulsīviem traucējumiem, grūtībām regulēt emocijas, grūtībām veidot saskarsmi un citām psihoemocionālām, uzvedības vai attiecību veidošanas grūtībām.
Mākslas terapijā tiek izmantoti dažādi mākslas materiāli.
Tie var būt zīmuļi, flomāsteri, ogle, eļļas krītiņi, sausie pasteļu krītiņi, vaska krītiņi, ūdens krāsas, guaša krāsas, akrila krāsas, pirkstiņkrāsas, kolāžas materiāli, fotogrāfijas, māls, plastilīns, digitāla mākslas radīšana un citi.
Lai darbotos mākslas terapijā nav nepieciešamas mākslinieciskās prasmes, tikai vēlme un atvērtība piedzīvot radošo procesu.